Каліфорнійські розломи Хейворд і Роджерс-Крик можуть викликати землетрус магнітудою 7.3

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

каліфорнійські розломи хейворд і роджерс-крик можуть викликати землетрус магнітудою 7.3

Розломи Хейворд і Роджерс-Крик вважаються найнебезпечнішими в Каліфорнії і здатні провокувати досить великі землетруси. Раніше передбачалося, що вони відстоять один від одного на відстані не менше 3 км, однак недавнє дослідження фахівців Геологічної служби США дозволило довести, що розломи пов’язані між собою.

Під час підводної зйомки з використанням акустичних інструментів геофізик Джанет Вотт виявила, що Хейворд і Роджерс-Крик зближуються один з одним на дні затоки Сан-Пабло. Це означає, що у разі одночасного розриву обох розломів за Каліфорнії вдарить підземний поштовх магнітудою до 7.3. За словами Вотт, це буде дуже сильний землетрус, який призведе до руйнівних наслідків.

каліфорнійські розломи хейворд і роджерс-крик можуть викликати землетрус магнітудою 7.3

Розлом Хейворд має довжину близько 78 км і тягнеться від бухти Сан-Пабло на південь до міста Алум-Рок на каліфорнійському узбережжі. Розлом Роджерс-Крик протяжністю 50 км проходить від бухти Сан-Пабло на північ – до міста Хилдсбург. Незалежно від того, який з розломів почне розриватися першим, його струс спричинить розрив другого розлому. Наступний за цим поштовх буде сильніше, ніж землетрус Брухту-Прієта, викликане розломом Сан-Андреас в 1989 році.

Хейворд вважається самим густонаселеним розломом у світі, тому землетрус магнітудою 7.3 може стати для Каліфорнії справжньою катастрофою. Відкриття Джанет Вотт допоможе визначити, наскільки вірогідним є подібне сейсмічна подія. Для підтвердження нових даних вчені вже приступили до роботи.

Related Post