Друге за величиною озеро Болівії повністю висохла за три роки

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Друге найбільше озеро Болівії і одне з найбільших солоних озер Південної Америки — безстічне озеро Поопо буквально зникло з лиця Землі, змусивши тисячі людей переселитися, повідомляє британська газета «Індепендент».Через потепління клімату колись повноводне озеро зникло буквально за останні три роки, констатують вчені.
друге за величиною озеро болівії повністю висохла за три роки
12 квітня 2013 року. © NASA

Одного разу озеро Поопо, розташоване на висоті 3686 м над рівнем моря плоскогір’я Анд, ледь не висохло з-за сильного впливу Ель-Ніньо, однак пізніше успішно відновилося до розмірів, в два рази перевищують Лос-Анджелес.Відновлення озера тепер, за оцінками фахівців, майже неможливо. Кількість води в озері скоротилося до двох відсотків від колишнього значення.
друге за величиною озеро болівії повністю висохла за три роки
15 січня 2016 року. © NASA Болівійські захисники навколишнього середовища звинувачують у зникненні озера насамперед влади країни, які не приділяли належної уваги управлінню водними ресурсами в регіоні озера і проігнорували забруднення водойми відходами від видобутку олова. Звинувачення також впали на керівництво найбільшого державного підприємства по видобутку олова, що розробляє родовище Уануни і скидає відходи виробництва у притоки Поопо. «Можливо, щось можна було зробити, щоб запобігти катастрофі, сказав журналістам один з місцевих жителів Ангел Флорес.Але оловодобиваючі компанії відкачували воду з приток озера з 1982 року».Більше сотні сімей маленької розташованої на березі Поопо села Унтави були змушені покинути свої будинки і переселитися в інші села. За даними адміністрації місцевого регіону Оруро, гуманітарну допомогу отримали понад 3250 осіб. З регіону зникло також 75 відсотків птахів, гнездившихся раніше на берегах Поопо.

Related Post