Британські вчені будуть шукати інопланетян у стратосфері — 4 Жовтня 2010 — Калейдоскоп


Британські вчені з університету Кранфілда спільно з фахівцями Європейського космічного агентства запустять нову місію по пошуку слідів можливого інопланетного життя в земній стратосфері.

Місія з пошуку життя отримала назву CASS-E.

Як повідомляють дослідники, наукові прилади будуть підняті на висоту 33,8 кілометра (стратосфера розташовується в проміжку від 11 до 50 кілометрів) за допомогою повітряної кулі, де будуть відібрані проби мікроорганізмів, які могли бути занесені в стратосферу метеоритами.

Дані, які планують отримати вчені, стануть потенційно новими, так як на такій висоті умови дуже сильно відрізняються від умов на поверхні планети. Основні відмінності — набагато більш розріджене повітря і помітно вищий рівень високоенергетичного сонячного випромінювання. Як раз в стратосфері розташовується озоновий шар, який поглинає ультрафіолет, але випромінювання інших частот на висоті 40 кілометрів набагато інтенсивніше, ніж на Землі. Теоретично, якщо будь-які живі істоти здатні витримати такі умови, то вони здатні переносити і клімат інших планет, наприклад, Марса.

Раніше астрофізики побудували чисельну модель розвитку цивілізацій у галактиці Чумацький Шлях і з’ясували, що в умовах, подібних земним, життя на інших планетах може виникнути і розвиватися.

Винники Plus  за матеріалами:  wap.org   korrespondent.net


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *