Британські вчені: протягом 5 років на Землі може вдарити астероїд або супервулкан

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Британські вчені з Оксфордського університету склали доповідь «Ризики глобальних катастроф». У документі вказані головні загрози, які незабаром можуть знищити десять відсотків жителів планети.

Згідно з доповіддю, найбільша загроза в найближчі 5 років виходить від таких подій, як падіння астероїда і виверження супервулкана, які не залежать безпосередньо від людей.

У довгостроковій перспективі жителям Землі можуть загрожувати ядерна війна, пандемії, катастрофічне зміна клімату і розвиток роботів і штучного інтелекту. Дані загрози прямо пов’язані з діяльністю людини.

У документі також наголошується, що можливості сучасних терористичних організацій, таких, як «Ісламська держава» (у Росії заборонена), дозволяють з допомогою синтетичної біології створювати небезпечні штами вірусів. Розвиток комп’ютерних технологій також може спровокувати виникнення автономних груп штучного інтелекту, які не мають потребу в людях і розглядають їх як конкурента.

Як вважають вчені, в даний час уряди більшості держав не можуть як слід підготуватися до таких потенційним загрозам. Як заявив співавтор доповіді Себастьян Фарквхар, немає якихось підстав вважати, що людина є вершиною творіння і найкращим, що в цьому світі є.

Related Post