Надмірне вживання солодких газованих напоїв призводить до гіпертонії — Це цікаво — Цікаве про цікаве

Load
Главный редактор Vinnikiplus

Група американських і британських учених дійшла висновку, що надмірне споживання солодких газованих напоїв призводить до підвищеного тиску (гіпертонії), що збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Як повідомляє Бі-бі-сі, в рорексперименті, який проводився в США і Великобританії, взяли участь більше двох з половиною тисяч чоловік у віці від 40 до 59 років. Волонтерів, які брали участь у дослідженні, яке тривало три тижні, просили фіксувати, що вони їли у минулу добу, міряти тиск і здавати аналізи сечі.

Вчені з’ясували, що кожен випитий стакан соку або газованої води підвищує тиск крові: систолічний артеріальний тиск (також названий верхнім) підвищується в середньому на 1,6 мм рт.ст., а діастолічний (нижній) — на 0,8 мм рт.ст.

Рівень систолічного тиску показує рівень тиску крові в момент максимального скорочення серця, яке стискається, перекачуючи кров; діастолічний — у момент, коли серцевий м’яз розслаблений.

За словами вчених, особливо уразливими в ході дослідження виявилися люди, в раціоні яких, крім цукру, було багато солі, що ще раз підтвердило колишні переконання, що надлишок солі веде до розвитку гіпертонії.

Безпечна доза, на думку вчених, становить 355 мл газованих фруктових напоїв на день.

За даними вчених, люди з тиском 135 на 85 мм рт.ст. більше схильні до ризику інфарктів, ніж ті, у кого тиск становить 115 на 75 мм рт.ст.

Поки вчені не можуть зрозуміти точну причину зв’язку між вмістом цукру в напоях і тиском, але припускають, що цукор в газованих напоях порушує баланс солі в організмі. Крім того, вчені зазначили, що ті, хто більше споживає солодких безалкогольних напоїв, більш схильні до неправильного харчування і ожиріння.

«Це ще один удар по репутації солодких напоїв», — прокоментував дослідження, опубліковане в журналі Hypertension, професор Грем МакГрегор, який очолює благодійну організацію Blood Pressure Association.

Винники Plus  за матеріалами: bbc.co.uk, фото: medplanet.org

Related Post