У космосі виявили «другу Землю» — Це цікаво — Цікаве про цікаве

Load
Главный редактор Vinnikiplus

Астрономи вперше виявили планету, яка за своїми основними параметрами дуже схожа на Землю, а на її поверхні може містититися вода в рідкому вигляді.

Планета знаходиться в сузір’ї Терезів на відстані 20,5 світлових років від Землі.
 
Це найменша екзопланета (тобто небесне тіло, що обертається навколо зірки за межами Сонячної системи) зі всіх відомих ученим. Вона обертається навколо свого затухаючого сонця, що отримало назву Gliese 581, за 13 днів.
 
Gliese 581 менше і холодніше за наше Сонце, тому температура на планеті приблизно відповідає земній. При цьому вона знаходиться в 14 разів ближче до свого світила, ніж Земля до Сонця.

«Ми підрахували, що середня температура на цій «надземлі «- між 0 і 40 градусами за Цельсієм, тому вода може бути рідкою, — говорить один з авторів відкриття Стефан Удрі з Женевської обсерваторії. — Більше того, її радіус складає приблизно півтора радіуси Землі , і на основі моделювання ми припускаємо, що планета — або кам’яниста, як Земля, або вона покрита океанами «.
 
«Вода в рідкому вигляді — це основа життя у відомих нам формах», — додає Хав’єр Делфоссе з університету Гренобля. На думку цього експерта, виявлена планета може стати метою космічних експедицій з пошуку позаземного життя.
 
Втім, поки про відправку космічних кораблів в сузір’я Терезів не йдеться. Учені мають намір вивести в космос могутні телескопи, які зможуть фіксувати світлові коливання, що свідчать про наявність життя. У тому числі вони будуть шукати в атмосфері планети метан, а також ознаки хлорофілу — ключової речовини у фотосинтезі.
 
Виявлення «двійника Землі» викликає в учених величезні надії. Більшість із знайдених раніше 200 екзопланет є газові гіганти, подібні до Юпітера, — температура повітря там украй висока, оскільки вони розташовані поблизу розжарених сонць.
 
«Зі всіх планет, які ми знаходили біля зірок, тільки на цій, схоже, можуть бути присутніми всі умови для появи життя, — сказала Бі-бі-сі Елісон Бойл з Лондонського наукового музею. — Вона знаходиться на відстані 20 світлових років, так що ми навряд чи незабаром полетимо туди. Але якщо з’являться нові типи двигунів, це може змінити майбутнє «.

«Звичайно ж, ми будемо готувати потужні телескопи, щоб спробувати побачити на цій планеті те, що ми можемо побачити, — додає Бойл. — Чи є життя поза Землею? Ось головне питання».

Винники Plus за матеріалами: ForUm  gazeta.ru

Related Post