Мухи можуть заразити поліомієлітом — Це цікаво — Цікаве про цікаве

Load
Главный редактор Vinnikiplus

Всесвітня організація охорони здоров’я забила на сполох: у недалекому від нас Таджикистані зареєстрували понад 120 випадків епідемічного паралітичного поліомієліту, десятеро людей загинули. Захворювання зареєстрували у багатьох районах країни, особливу небезпеку становить воно для дітей. У світі ендемічними регіонами вважають Індію, Пакистан, Афганістан, Нігерію, тому, якщо збираєтесь у ці країни чи чекаєте гостей звідти, – не завадить знати про можливу небезпеку.

– Епідемічний паралітичний поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, – розповідає лікар-епідеміолог Уляна Федоряченко. – Це – дитячий спинномозковий параліч, зумовлений ураженням сірої речовини спинного мозку. Викликає в організмі людини порушення у центральній нервовій системі, провокує паралічі. Людина, що захворіла, може стати інвалідом на все життя або й померти. У понад 90% інфікованих інфекція є безсимптомною, а у 4-8% хворих перебігає у стертій формі без рухових порушень. Буває, стерті форми поліомієліту маскуються під гострі респіраторні чи кишкові інфекції.

Що це таке?

Збудником епідемічного паралітичного поліомієліту є так званий дикий вірус. Джерелом інфікування може стати як хвора людина, у якої поліомієліт проявився, так і так хворий з безсимптомною формою. Збудник потрапляє у навколишнє середовище з виділеннями хворого, інфікування відбувається при потраплянні у рот активного вірусу через забруднені руки чи їжу. Механічними переносниками вірусу можуть бути і мухи.

Як проявляється?

Раптово порушується хода

Підвищується температури тіла

Пронос

Слабкість і біль у кінцівках

М’язова слабкість

Порушення чутливості шкіри

Чи можна застерегтися?

часто і ретельно мити руки з милом

змінювати своєчасно білизну

застосовувати дезінфікуючі засоби при митті посуду та прибиранні у квартирі

споживати доброякісну їжу і воду

особлива увага – діти! Якщо помітили будь-які ускладнення у здоров’ї – негайно до лікаря!

найефективнішим засобом профілактики поліомієліту є вакцинація.
Винники Plus

Фото: photo.i.ua
Джерело: wz.lviv.ua

Related Post