Медики відкрили ще один стан коми пацієнтів

Load
Главный редактор Vinnikiplus

Навіть з найглибшої коми пацієнт має шанси повернутися, а його мозок знову зможе працювати.

Такий висновок зробили медики після своїх досліджень, повідомляє CyberSecurity.ru.

Коли мозок пацієнта повністю затихає, а електронні медичні прилади показують пряму лінію, що вказує на відсутність мозкової активності, лікарі кажуть, що людина опинилася в стані найглибшої коми. Проте нові дослідження свідчать, що стан глибокої коми в реальності може бути ще глибшим, і це ще не означає того, що людина померла.

«Пряма лінія – це найглибша форма коми. Проте дослідження показують, що є ще глибша стадія коми, з якої, як це не дивно, пацієнта навіть легко вивести», – говорить Флорін Амцика, нейрофізіолог з Університету Монреаля в Канаді.

Під час лабораторних експериментів на тваринах дослідники провокували виникнення медикаментозної коми і встановили, що іноді посилення коматозного стану призводить до того, що мозок починає демонструвати ознаки нейронної активності, що можна побачити на електроенцефалограмі.

Дослідники кажуть, що причина, швидше за все, полягає у введенні великих доз препаратів, які обсягах стимулюють нейронну активність. Свої результати фахівці опублікували в науковому журналі Plos One.

Також в статті йдеться, що залежно від стадії коми, змінюється і конкретний тип електроенцефалограм.

Вивчаючи стан лабораторних котів, медики встановили, що при введенні великих доз препаратів, що провокують кому, мозок починає генерувати хвилеподібну активність, яка є поворотним моментом між мертвим мозком і живим.

Новий стан коми учені характеризують як Nu-комплекси, під час яких мозок починає виробляти хвильову активність.

Особливо висока активність спостерігається в гіпокампі, а потім розповсюджується на всю кору мозку. Вчені поки що не можуть встановити механізм, як хвильова активність передається між різними ділянками мозку.

Стан штучної або медикаментозної коми викликається лікарями замість наркозу, коли необхідна серія складних екстрених операцій, при нейрохірургічних операціях і для виведення організму з епілептичного стану.
  

 

Related Post