Пам’ятник митрополиту Івану Огієнку у Винниках

З 1922 р. по 1924 р. Іван Огієнко проживав у Винниках. Винниківський період у житті І. Огієнка відзначений кількома написаними книжками, підготованим і виданим «Українським стилістичним словником» (1924 р.), а також працею над перекладом Нового Заповіту. У 1922 р. надрукував у Львові переклад Літургії Св. Іоанна Златоуста з грецької на українську мову.

Перший у світі пам’ятник І. І. Огієнку (поету, професору, філософу, перекладачу Біблії та релігійної літератури, активному діячу національно-визвольних змагань 1917—1920 рр., творцю українського національного духу) було відкрито у 1988 р. у м. Саскатун (Канада), навпроти пансіонату імені Іларіона.

Перший в Україні пам’ятник І. І. Огієнку було відкрито 21 серпня 2010 р. на його батьківщині в м. Брусилові (Житомирщина).

У Винниках пам’ятник І. Огієнку є другим в Україні і третім у світі. Пам’ятник встановлено на місці будинку родини Маркевичів, в якому з 1922 р. по 1924 р. проживав І. Огієнко. Пам’ятник було відкрито у жовтні 2010 р. (меценати — С. Уваров і Г. Козловський). Скульптор — Петро Бузина. Освятили пам’ятник священики греко-католицької і православної конфесій.

Пам’ятник знаходиться на вулиці Галицькій (біля ресторану «Гетьман»). Поблизу пам’ятника, у червні 1997 р., встановлено пам’ятний знак, на якому викарбувано: «Тут стояла хата, у якій у 1922–1924 рр. жив з родиною Іван Огієнко – великий син українського народу».

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *