Слуга Божий Католицької Церкви Юзеф Фльорко — уродженець Винник.

З 17 вересня 2003 р. розпочався процес беатифікації (акт зарахування тієї або іншої особи до лику блаженних) мученика Юзефа Фльорко. Беатифікація розглядається Церквою як «нижчий рівень», певний етап у процесі підготовки канонізації.

Фльорко Юзеф (Józef Florko; 8 травня 1915 р., м. Винники — 1945 р., Берґен–Бельзен; транзитний табір поблизу с. Берґен в Нижній Саксонії, Німеччина) — польський римо-католицький священик, Слуга Божий Католицької Церкви (офіційний титул, який присвоюється померлому католику в період від початку процесу беатифікації до зарахування його до лику блаженних).

1931 р. у Кракові вступив до монашого ордену Лазаритів. Там у 1939 р. був висвячений на священика. Пастирську і місіонерську діяльність проводив у Кракові, а з 1943 р. у Варшаві. Гестапівці арештували Юзефа 7 лютого 1944 р. і відправили у в’язницю Пав’як. Пізніше його перевели в нацистський концентраційний табір Гросс-Розен (28 березня 1944 р.), згодом до Берґен-Бельзена (25 лютого 1945 р.). Помер під час евакуації табору.

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *