Назар Хассан: «Вперше чужу пісню я заспівав на «Х-факторі»

Publ
Главный редактор Vinnikiplus
Щоб проспівати «Гардемарини», Славік, Назар і Даниїл тиждень вчилися вправно користуватися шпагою

Щирий, талановитий, харизматичний, привабливий – таке враження про себе залишив Україні винниківчанин Назар Хассан, якого ми добре знаємо вже багато років завдяки популярному реп-гурту «Різапс». У складі гурту «D-версія» Назар пробився до п’ятірки найкращих співаків на популярному шоу «Х-фактор». На жаль, «D-версія» завершила боротьбу за крок до фіналу.

Після восьмого ефіру Назар на кілька днів приїхав додому і поділився враженнями про життя на «Х-факторі», плідну зиму і зйомку в кліпі Віолети Казакової.

– Назаре, не так давно «Різапс» був в епіцентрі уваги винниківчан, потрапивши в 50 найкращих у шоу «Україна має талант». Зараз ти з гуртом «виріс» до п’ятірки «Х-фактора». Кондратюк зіграв у цьому якусь роль?

– Після «Україна має талант» у мене не було пропозицій про участь у «Х-факторі». Я не є нічиїм протеже. Це була ідея Маріка (Мар’яна Сакалюка – авт.), а він зовсім далеко від керівництва каналу СТБ.

– Знаєш, люди з цікавістю дивляться різні шоу, але часто вважають, що переможець визначений заздалегідь. У тебе є підстави так думати?

– Єдине, що одні співали пісні, які їм підходили, а інші – ні. Я не зауважував, щоб хтось з учасників мав якісь привілеї. Хто працював менше – швидше вилітав. Але це не стосується, наприклад, Юлії Плаксіної. Її пісні на кастингу збирали два мільйони переглядів на Ютубі. І з цим треба було рахуватися. А під час шоу сильній вокалістці давали переважно ті пісні, які їй не підходили. І нам пісні часто не подобалися. Але ми закривали рота і намагалися заспівати добре, вкласти свою душу в пісню людини, яка її написала.

– А які пісні не хотілося співати?

– Особисто мені зовсім не подобалися «Гардемарини», «Альошкіна любов». Важко було співати Стінга. За кулісами Сосєдов запитав мене, чому, а потім використав моє пояснення у своєму коментарі. Я пояснив, що обожнюю хіт «Until», але це пісня одного виконавця. Це була одна з найважчих для нас пісень щодо вокалу. У першому ефірі я до кінця не зрозумів, навіщо нам була «Граніца». Так, було весело. І все. Але до першого ефіру ми готувалися півтора місяці. До наступних – тільки по тижню. Добре, що була перша номінація після «Гардемаринів», бо тоді ми з хлопцями зрозуміли, як працювати, як поводитися на сцені. Після цього ми показали «Апрель», «Вставай», «Він чекає на неї»… З четвертого ефіру у нас збільшилася кількість україномовних пісень. І у тих піснях треті куплети були мої авторські. З того часу почалося справжнє життя на проекті.

– Твої «одногрупники» російськомовні: Славік – з Луганська, Даник – з Донецька. Вдавалося знаходити спільну мову?

– Цього епізоду не показували в ефірі, але коли ми були в тренувальному таборі, то Дубцова поцікавилася, чи я розмовляю тільки українською. Почувши ствердну відповідь, сказала. «Ти ж не в Кондратюка. Можеш говорити на російській, бо як будеш спілкуватися з хлопцями?». На що Славік відповів: «Нє, мы ж все в Украине живем, правильно?» А насправді в нас навіть ніколи не виникало питання щодо мови. Даник хотів співати «Гардемарини», бо на сході України їх виховують на такій музиці, – я не сперечався. А коли я запропонував «Апрель», хоч який би він не був кострубатий на українській, чи «Вставай», то хлопці погоджувалися зі мною, бо хотіли йти далі.

Ми вперше разом заспівали на студії, коли йшов відбір у 12-ку. Тоді нам відкрито сказали, що ми найслабші в 24-ці. Ми порозмовляли по-людськи. Ніхто не тягнув на себе ковдру, не показував, який він шеф. Це ще не була дружба, а просто співпраця. Говорять, що один у полі не воїн, а насправді – воїн, бо легше розказувати свою історію одному, ніж трьом тримати єдину лінію. Ми з’ясували, що маємо однакові долі, бо живемо з вітчимами, в нас однакові любовні історії, і це було помітно в пісні «Апрель». Тепер розуміємо один одного навіть не з півслова, а з півжеста.

Коли ми почули, що є найслабшими, то не спали ночами, кожен підганяв свої «хвости». І з найслабших у 24-ці стали кращими серед колективів. Оскільки ми зуміли переплюнути таких титанів, як Плакса (Юлія Плаксіна – авт.), то це щось та й означає. Я переконаний, що друзі визначаються не тільки в поганий час, а й коли вміють з тобою радіти.

– А Мар’ян Сакалюк радіє за друга? «Різапс» буде існувати чи бачиш себе у «D-версії»?

– «Різапс» буде обов’язково. З Маріком ми багато разом зробили, маємо плани, які будемо втілювати в життя. Крім того, ми співаємо тільки власні пісні. А на «Х-факторі» я вперше заспівав чужу пісню. А щодо «D-версії», то її існування залежить від бажання людей нас слухати. Ми маємо різні смаки. Славік – фронтмен рок-гурту, Даник бачить себе оперним співаком. Під час шоу ми співали чужі пісні. Тільки на прощання нам дали можливість виконати власну пісню «Божевільні». Поки будемо працювати в турі по Україні від «Х-фактору», який починається 12 січня. А далі – побачимо. Неочікувана співпраця є з Віолетою Казаковою, яка співала в дуеті. Вєта має свій гурт «Zмайка». Днями я їду в Київ зніматися в їхньому кліпі. Буду грати роль її чоловіка. Правда, не знаю, що зі мною будуть там творити, але цікаво.

– Яка роль наставника кожної з категорій?

– Кондратюк за своїх перегризе горло. Він дуже хороша людина, не має зірки на голові, якщо треба чекати викладачку вокалу 2 години, бо вона в пробці, то буде чемно чекати. Щоразу дарує квіти Аїді, а Яші і Жені тисне руку. Не було жодного разу, щоб перед виступом він їм не побажав удачі. Сосєдов до всіх ставиться, як до своїх. Часто заходить до учасників, слухає, дає поради. Правда, ці поради інколи сприймають як неадекватні, але не через те, що вони недоречні, а через своєрідну подачу. Попри всі його коментарі, маю до Сосєдова повагу, бо йому не байдуже до нас, в нього є своя думка. Що стосується Серьоги, то він зі своїми хлопцями мало не ночує на базі. Так, як він підтримує своїх, не підтримує ніхто. Коли він розуміє, що його підопічний «не вигрібає», то встає, повертається до залу і плескає, аби показати учаснику, що він не сам. Ми, на жаль, такою підтримкою похвалитися не могли.

– З трьох учасників, які залишилися після 9-го ефіру, кого хотів би бачити переможцем?

– Моєю мрією було потрапити у суперфінал з Аїдою Ніколайчук і їй програти. Вона заслуговує на перемогу, бо не тільки суперспівачка, а й скромна, працелюбна, впевнена у своїх силах. Про двох інших фіналістів цього сказати не можу.

– Що ти чекав від «Х-фактору»?

– Якщо порівнювати життя до проекту і зараз – це небо і земля. Я йшов туди, щоб працювати. Ніщо не порівняти з тим досвідом, який я отримав за три місяці. Я майже не спав. Лягав о 10 год., вставав о 1 ночі і записував пісню, потім знову лягав о 4 год. ранку, а в 7 прокидався, бо треба було їхати на репетицію. Мені подобається такий графік, бо я займався тим, чим хочу. Багато досвіду і знань дала співпраця з такими геніями, як хореограф Костя Томільченко, педагог з вокалу Інна Олійник, психолог Вікторія Вікторівна, яка навчила, як мовчки однією рукою піднімати зал, відчувати глядача спиною. Усе, що хотів витиснути з шоу, я витиснув. Я не йшов за славою і зовсім її не відчуваю.

– А підтримку глядачів відчував?

– Такої підтримки, як з Винник я не відчував ніде. Кожного ефіру приїжджала мама. Одного разу взяла зі собою цьоцю, а вона передала від винниківських прихильників коробку з шоколадними зайчиками. Було дуже приємно. Я безмежно вдячний винниківчанам за підтримку, за те, що не шкодували грошей на есемески за нас. Тому щиро бажаю мешканцям Винник у новому 2013 році зміїного спокою, витримки, цілеспрямованості. Нехай у Вас буде менше перешкод, нехай буде мета, до якої хочеться йти. Бажаю здоров’я і справжнього, а не награного, людського щастя!

Розмовляла Лариса КУБСЬКА
  

 

Related Post