Винники. Обуренню немає меж!!!, — депутатський запит Рустама Казімова

Publ
Главный редактор Vinnikiplus

Депутатський запит депутата Винниківської міської ради Рустама Казімова.

Ми черговий раз стали спідками проявів бездіяьності деяких посадових осіб місцевої влади. Впродовж багатьох років в центрі міста (вул.Шевченка,2) навпроти Львівської тютюнової фабрики росли 35 багаторічних грабів та каштанів. До мене надійшла інформація від небайдужих мешканців міста про те, що деякі представники виконкому міської ради мають намір дати дозвіл на зрізання цих дерев. З метою захисту цих дерев 22.03.2010 року я у встановленому законом порядку звернувся до виконкому Винниківськоі міської ради з відповідним депутатським зверненням, в якому просив виконавчу владу вжити відповідні запобіжні заходи щодо заборони незаконного зрізання цих дерев, тобто рішенням виконкому заборонити їх зрізання. Моє депутатське звернення заступник міського голови С. А. Бутенко чомусь доручив розглянути начальнику МКП «Благоустрій» І.Ф. Пилипцю. На жаль, в результаті бездіяльності заступника міського голови С.А. Бутенка 13.04.2010 року два дерева, які прикрашали наше місто, по-варварськи встигли зрізати. Завдяки підтримці колег-депугатів Л. Швед, О. Матвіїшина, 0. Літепла, Я. Харуна, яким не байдужий екологічний стан нашого міста, ми разом змогли зупинити ці незаконні дії, а на той час був виданий „так званий» дозвіл на зрізання семи дерев.

Виявивши жахливий факт зловживання, я повторно звернувся до заступника міського голови С. А. Бутенка з вимогою негайно з’ясувати законність дій невідомих осіб, які по варварськи серед білого дня в центрі міста зрізали каштани. Повірте, ті дерева, що були знищені, сухостоями не були, хоч так зазначено в „так званому» акті №-1, а були заповідною реліквією нашого міста. У мешканців може виникнути запитання: „А навіщо вони зрізали ці дерева?» Все просто: вони намагалися підготувати місце для забудови, для якої є певні проекти. Вважаю, до з приводу майбутнього будівництва у цьому місці повинні були проводитися громадські слухання. Я також впевнений, що громада на 1ОО % була б проти зрізання церев та будь-якого будівництва на цьому місці. Хочу привернути увагу громади міста Винники на те, що ні заступник міського голови  С.А. Бутенко,  ні  інспекція з благоустрою м.Винники своєчасно не зреагували на очевидний факт порушення вимог закону, а навпаки сприяли цьому свавіллю. Згідно з Постановою КМУ №-1045 від 01.08.2006 року «Порядок видалення дерев, кущів, газонів, квітників у населених пунктах», дерево можна видаляти на підставі рішення виконкому. Після отримання цього рішення створюється відповідна комісія, яка разом з екологічною інспекцією обстежить стан дерев, які плануються зрізати. Якщо підстави для зрізання дерев виявлені, то видається ордер, який дає дозвіл на зрізання сухосто’їв. Як видно за станом на 13.04.201О року, будь-яких документів, які б надавали право на зрізання цих дерев, керівник ВКП «Благоустрою» не мав, і все ж надав незаконний дозвіл на зрізання семи дерев. Обуренню не має меж!!!  Хочу нагадати, що незнання закону не звільняє від відповідальності. Цей правовий нігілізм необхідно негайно припинити.

Як бачимо, посадові особи свідомо створили всі умови для незаконного знищення каштанів. Вони діяли неквапіфіковано та безвідповідально, грубо порушуючи процедуру видалення дерев, передбачену чинним законодавством. Складається враження, що вони були зацікавлені у знищенні каштанів.

У процесі перевірки встановлено, що згідно з розпорядженням міського голови Винник, головою комісії по благоустрою є заступник міського голови С. А. Бутенко. До речі, дозвіл на зрізання цих дерев надано керівником МКП «Благоустрій» І.Ф.Пилипцем начебто на підставі розпорядження міського голови №-15 від 12.02.2009 року та рішення виконкому міської ради №-74 від 02.03.2010 року.

При вивченні вищевказаних документів встановлено, що зміст цих документів нічого спільного зі зрізанням каштанів на вул.Шевченка,2 не має.

Зокрема, в розпорядженні №-15 від 12.02.2009 року йдеться про внесення зміни до розпорядження міського голови №-87 від 21.08.2008 року «Про створення комісії з питань охорони зелених насаджень на території м.Винник». А в рішенні виконкому міської ради №-74 від 02.03.2010 року мова іде «Про затвердження протоколу №-1 засідання   Штабу  Цивільної  оборони м.Винники щодо встановлення факту руйнування споруди зупинки на початку вул. Шевченка», тобто не має жодного відношення до зрізання дерев. Як видно дозвіл №-1 виданий згідно з актом обстеження дерев на вул.Шевченка,2 від 26.03.2010 року, що суперечить вимогам чинного законодавства. Також встановлено, що ще 22.03.2010 року ці посадові особи отримали моє депутатське звернення щодо прийняття відповідного рішення через виконком міської ради про заборону зрізання цих дерев. Ці посадові особи свідомо проігнорували вимоги чинного законодавства, намагалися ввести в оману депутатський корпус та громадськість. За станом на 28.04.2010 року обґрунтованої відповіді мені не надано. Таким чином, посадові особи виконкому міської ради з участю посадових осіб МКП «Благоустрій» свідомо незаконно знищили каштани на вул. Шевченка, 2. Отже, виникає запитання: „Кому заважають каштани на вул.Шевченка,2 в центрі міста Винник??? Чому заступник міського голови, голова комісії по благоустрою м.Винник С. А. Бутенко не виконує своїх посадових обов’язків? Скільки ще треба знищити дерев у місті, щоб влада врешті-решт адекватно зреагувала? Чи потрібна така виконавча влада винниківчанам? Ці питання будуть предметом розгляду на засіданні комісії депутатської діяльності та законності, де буде дана належна правова оцінка діям посадових осіб, які допустили варварське знищення граба та каштана в центрі міста та мали наміри зрізати ще п’ять дерев. У даний час вже створена відповідна комісія, до складу якої увійшли представники громадськості та депутати.

Окрім’ цього, хочу звернутися до в.о. міського голови П.Т. Павлентія і нагадати, що за останній рік це вже п’ятий факт незаконного знищення багаторічних дерев у центрі міста. Одночасно вимагаю результати роботи комісії щодо розслідування незаконного зрізання дерев надрукувати на сторінках газети «Винниківський вісник». Шановні винниківчани, не залишайтеся байдужими! Давайте разом захистимо нашу природу від злочинних посягань!.

Рустам Казімов,  депутат Винниківськоі міської ради

Винники Plus

Related Post