Христина Копач: «Наша робота на перший погляд не дуже помітна —однак себе показує….»

Publ
Главный редактор Vinnikiplus

Наше покликання — допомагати сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах. З цією метою сьогодні функціонує Винниківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До нас може звернутися кожен, хто потребує допомоги, розуміння, інформації — і саме тут вони отримають різноманітні соціальні послуги, підтримку, допомогу. Ми доступні і мобільні, ми готові працювати в закладі, йти у сім’ю, і що найголовніше — ми гарантуємо професіоналізм, конфіденційність і анонімність послуг, які надаємо.

Наша робота на перший погляд не дуже помітна —однак себе показує...З січня до червня 2010 року працівниками Соціальної служби м.Винники оформлено 75 карток клієнтів Центру (177 осіб), які звернулися щодо різних питань за консультацією та допомогою. Цим людям надано 231 соціальну послугу різної проблематики.

Окрім того, протягом вказаного періоду здійснювалася соціальна робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають у банку даних Центру, а саме з 45 сім’ями, в них 94 дитини, з них під соціальним супроводом з початку року перебувало 8 сімей (всього 30 осіб), які потребували допомоги, з яких 4 сім’ї з числа малозабезпечених, 2 сім’ї — де існує проблема зі здоров’ям дітей, та 1 сім’я — опікунів, 1 — багатодітна сім’я, яких забезпечено комплексом соціальних послуг. Сім’ям під супроводом надано 68 соціальних послуг.

Була надана матеріально-речова допомога (дитячий одяг, аксесуари, дитячі візочки, шкільне приладдя та інше) 8 сім’ям з числа малозабезпечених.

Соціальною роботою з січня 2010 року охоплено сім’ї з дітьми, молодь, де існують проблеми інвалідності батьків або дітей, алкогольної залежності членів сім’ї, сирітства, складних життєвих обставин, малозабезпеченості, зневажливого ставлення і складні стосунки в сім’ї, безробіття членів сім’ї, безпритульності, осіб, які звільнились з місць позбавлення волі та ін.

З початку року нам вдалося залучити виділені на Львівську область з державного та міського бюджету м.Львова путівки на оздоровлення дітей соціально-незахищених категорій. Так, зокрема дітям із Винник було надано 12 путівок у оздоровчі дитячі табори: у МДЦ «Артек» — 8 путівок, у ДОЦ «Молоду Гвардію» — 2 путівки, у «Лісотехнік»-1, та у«Рибаківку»

Серед заходів, організованих Соціальною службою для найменших винниківчан, стало проведення 1 червня свята Міжнародного дня захисту дітей.

Також у січні було проведено в приміщенні актового залу Личаківської рай — держадміністрації благодійної акції для дітей із тих родин, що за певних обставин опинилися у скрутному становищі. Дійство складалось із двох частин: театральної вистави та вручення подарунків. Театральну виставу «Пригоди Каштанчика» показав Львівський театр естрадних мініатюр «Люди і ляльки». Подарунки були підготовлені і запаковані у Німеччині благодійною організацією. Вони містили солодощі, іграшки, одяг, канцтовари. Не було стандартного набору, кожен пакунок був різний. І саме тому діткам особливо цікаво було дізнатися, що дісталось саме йому. Всього участі у акції взяло 35 дітей м.Винники.

В рамках своєї освітньо-просвітницької роботи Винниківський МЦСССДМ у 2010 році проводив тренінгову та профілактичну роботу з учнями у навчальних закладах міста Винник. До базових шкільних дисциплін спеціалісти центру додають вироблення навичок комунікації і вирішення проблем реальних життєвих ситуацій, підказують, як правильно вибрати професію, навчити пізнавати життя і бути здоровим, працювати і жити разом. Теми тренінгів різноманітні, це і «Правова культура особистості», і «Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі», і «Здоровий спосіб життя», і «Професія, як основа життєвого успіху», і «Сімейні цінності», і «Успішна комунікація, способи уникнення конфліктів» та інші.
Під час кожного тренінгу учасникам роздали соціальну продукцію, після завершення занять працівники звернулися до молодих людей з проханням описати враження від почутого та побажання на майбутнє. Так, всього у заняттях взяло участь близько 300 учасників.

У травні в рамках проведення Всеукраїнського тижня репродуктивного здоров’я та у зв’язку з початком у школярів літніх канікул Винниківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував у місті інформаційно-просвітницьку Акцію «Разом до здоров’я». Проведення Акції стало можливо завдяки підтримці агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

На сьогодні є багато розроблених програм і багато інформації, яку можна донести до дітей у доступній їм формі, це стосується профілактики негативних явищ, розвитку молодої особистості. На меті у мене впровадити у місті програму «Безпека дітей в інтернеті» та розробити і впровадити освітньо-навчальні програми «Домашня економіка», інші, які б містили елементи профілактики і саморозвитку, також навчали дітей веденню домашнього господарства, і, я певна, саме це необхідно підлітку, який росте і прагне сприймати світ по-дорослому… Однак, на шляху є перешкоди, серед яких найперше місце посідає нерозуміння потреб дітей та молоді в загальноміському значенні. Так, на сьогодні соціальна сфера міста є не у пріоритеті. Чомусь чуємо думки, що Винниківськии міський цент соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не потребує ні фінансуванні, ні допомоги, а тим паче доброго слова… Шкода, що проблеми кризових сімей та підростаючого покоління турбують щоденно тільки соціальних працівників Центру, а отже, робота працівників Соціальної служби здійснюється завдяки їхній ініціативі та бажанні покращити життя потребуючих мешканців міста».

Винники Plus
  Директор Винниківського МЦСССДМ
  Христина Копач 

Related Post