«Україні треба зробити висновки після чемпіонату світу-2010», — Мирон Маркевич

Publ
Главный редактор Vinnikiplus

Головний тренер збірної України та харківського «Металіста» зараз зі своїм клубом перебуває на зборах у Трускавці. Та все ж, Мирон Маркевич знайшов час, щоб поділитися своїми міркуваннями про чемпіонат світу, який за лічені години стартує в ПАР.

— Мироне Богдановичу, за кого уболіватимете ви на цьому чемпіонаті світу?

Україні треба зробити висновки після чемпіонату світу-2010— Я би дуже хотів, щоб чемпіонат виграла Іспанія, і, сподіваюся, що так воно і буде, якщо іспанцям до всього ще й трохи пофартить. Мені ця збірна найсимпатичніша з учасників світової першості, тому що вона, як на мене, зараз демонструє найяскравіший футбол у світі, у ній зібрані серйозні футболісти, які грають не лише ефективно, а й красиво.

— А як же бути зі своєрідними «традиціями» чемпіонатів світу? По-перше ще жодного разу чинний чемпіон Європи не перемагав на Мундіалі, а, по-друге ще жодного разу європейська збірна не вигравала чемпіонат світу, коли той проходив не в Європі.

— Так, я про це знаю. Але сподіваюся, що іспанцям вдасться зламати ці традиції. Саме тому я і згадав про фарт, який їм має допомогти у цьому.

— Хто буде головними конкурентами іспанців?

— Це ті ж збірні, які постійно вважаються фаворитами чемпіонатів світу — це європейські гранди — Англія і Німеччина та південноамериканські — бразильці та аргентинці.

— На кожному чемпіонаті світу «вистрілює» одна чи декілька команд-сенсацій. Як гадаєте, хто цього разу буде у такій ролі?

— В принципі, це може бути будь-яка команда. Але найбільше я цього чекаю від збірних Парагваю та Мексики. Також, думаю, в Африці має вистрілити і якась з африканських збірних. Ще зовсім недавно найсильнішою з них виглядала команда Кот д’Івуару, але невідомо як зараз вона гратиме — після травми Дрогба, який в цій команді відіграє архіважливе значення. Та все ж боротьба за чемпіонство розгорнеться між тими 5-6 збірними, які завжди традиційно вважають фаворитами, і які я назвав.

— Як вважаєте, успіху доб’ються команди, що використовують атакуючий футбол, чи ті, що в першу чергу дбають про захист власних воріт?

— На чемпіонаті світу я очікую атакуючого футболу. Думаю, буде забито немало м’ячів, але, звісно, будуть і збірні, які використовують захисний стиль. Думаю, передовсім це будуть команди нижчого ешелону, як ні на що на чемпіонаті не претендуватимуть і лише завдяки в’язкій грі, стоячи у захисті, можуть розраховувати на якісь очки. Але все таки я думаю, що атака переможе, адже саме голи прикрашають футбол. І саме тому я вболіваю за іспанців, які демонструють красивий атакуючий футбол.

— Все частіше можна почути думки, мовляв, чемпіонат світу зараз не такий цікавий, як, наприклад, Ліга чемпіонів…

— Я з цим категорично не згідний, бо, попри справді високий рівень престижних клубних змагань, чемпіонат світу — це все-таки подія номер один для світу футболу. До неї всі по-особливому готуються, налаштовуються, тож чемпіонат світу, на мою думку, був і залишається найголовнішим футбольним змаганням.

— Відомо про безліч організаційних проблем, які були у ПАР з підготовкою до чемпіонату світу, проблеми з криміналітетом у цій країні, багато футболістів нарікають на м’ячі, якими доведеться грати на чемпіонаті світу. Чи всі ці фактори не зіпсують враження від першості?

— Це все другорядне. Головне — сконцентруватися на грі і звертати увагу лише на футбол. А проблеми і побоювання були часто і багато де — в тій же Мексиці, США, але все минуло добре. Тож, думаю, і тут все має бути нормально.

Україні ж треба буде подивитися, що не так буде в Африці і зробити висновки, щоб при підготовці до Євро-2012 не допустити тих же помилок і провести чемпіонат Європи на найвищому рівні.

— Цього разу через підготовку «Металіста» до сезону ви не зможете потрапити на чемпіонат світу, а на яких Мундіалях ви вже встигли побувати і який найбільше запам’ятався?

— Я був на чотирьох чемпіонатах світу — у 1982 році в Іспанії, потім у 1986 в Мексиці і після цього у 1994 році у США та у 1998 у Франції. Найбільше запам’ятався мій перший чемпіонат світу в Іспанії, а також Мексика. А загалом, кожен чемпіонат світу — це подія, яка запам’ятовується надовго, бо це свято найвищої футбольної майстерності.

Винники Plus

Фото: metallist.kharkov.ua
Джерело: tsn.ua

Related Post