Комітет Майдану Львівщини запроваджує перевірку чиновників на «детекторі брехні»

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

Перевірка та переатестація посадовців не буде повною без об»єктивних засобів. Комітет Майдану Львівщини ініціює замовлення незалежної експертизи чиновників та претендентів на ту чи іншу державну посаду за допомогою інтерв»ю з використанням «детектора брехні» — заява.

Про це йдеться у заяві Комітету Майдану Львівщини щодо вдосконалення люстраційних процесів, яка була оприлюднена сьогодні, 26 червня.

Подаємо повний текст заяви, який надала сайту Винники Plus прес-служба Самооборони Львівщини :

«Громадська люстрація влади передбачає очищення чинної владної системи від скомпрометованих та корумпованих державних посадовців. Перевірка та переатестація чиновників – один із найдієвіших методів очищення, початком якого стало створення Громадських люстраційних комітетів в Україні. Усі люстраційні процеси зводяться до простих та усім зрозумілих вимог суспільства до чиновника будь-якої ланки. Однак, з огляду на відсутність законодавства, яке мало б регламентувати процес, люстраційні  ініціативи наштовхуються на суб’єктивну складову, що подекуди ставить під сумнів рішення громадських активістів.

Досить багато посадовців свідомо ведуть непублічний спосіб життя, роблять все для того, щоби їх приватне життя, вчинки, зв’язки та статки не були відображені у відкритих джерелах інформації. Застосувати публічний механізм люстрації до таких посадовців — дуже нелегке завдання. Для досягнення максимального результату, якісної перевірки на чесність, світова практика застосовує додаткові важелі і чинники, зокрема експерти вважають, що максимально об’єктивними є висновки, зроблені на підставі аналізу результатів інтерв’ю із застосуванням «детектора брехні».

Таку можливість також передбачено в нещодавніх ініціативах громадськості, зокрема, у законопроекті «Про очищення влади».

Львів, поза сумнівом, є лідером з генерування та впровадження в життя нових підходів, що сприяють та зміцнюють нашу державу. Комітет майдану Львівщини, разом з іншими громадськими ініціативами одні з перших продемонстрували свою ефективність і здатність впливати на зміну підходів до формування кадрової політики в області. Яскравим прикладом є започаткування реформ в межах місцевого обласного управління МВС України, де черговим їх етапом стало оголошення публічного конкурсу на заміщення вакантної посади керівника ДАІ Львівської області.

Перевірка посадовців та претендентів на державні посади за допомогою «детектора брехні» в сучасних умовах є виправданою. Тому ми пропонуємо запровадити на Львівщині цей метод як основний для перевірки чиновників на чесність та некорумпованість. Пропонуємо покласти технічну сторону проведення інтерв’ю на незалежну експертну установу, а львівська громада виступатиме у ролі замовника відповідних професійних послуг. Для об’єктивності процесу, кошти на оплату роботи виконавця технічної сторони і проведення інтерв’ю, будуть формуватися із добровільних пожертв громадян, а суми та дані про осіб, що надали пожертву будуть повністю відкритими.

Щоб цей процес був максимально прозорим, пропонуємо запровадити онлайн-трансляції інтерв’ю та оприлюднення їх результатів у засобах масової інформації чи на відповідному публічному інформаційному ресурсі.

Люстраційне інтерв’ю в першу чергу (але не виключно) матиме на меті отримання відповідей претендентів на наступні питання:

відповідність рівня життя фігуранта та членів його родини рівню  доходів, зазначених в майнових деклараціях посадовця та членів його родини.
встановлення фактів притягнення особи до кримінальної відповідальності або причетність до іншої незаконної діяльності;
участь у корупційних схемах та вчинення корупційних правопорушень особисто.

Якщо особа претендує на одну з посад, які вимагають проведення щодо неї відповідної перевірки, не надасть на це згоди, то перевірку щодо неї не проводитимуть і відповідно, цю кандидатуру не розглядатимуть.

Висновок про результати перевірки не є конфіденційною інформацією.

Експериментальне запровадження цієї процедури на Львівщині, за умови успішного результату, повинно стати поштовхом для подальшого застосування перевірки посадовців за допомогою «детектора брехні» в Україні загалом».

Фото:

Related Post