ФСБ збиратиме практично всю інформацію про користувачів соцмереж

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

Усі інтернет-компанії в Росії з серпня будуть зобов’язані передавати ФСБ практично всю інформацію про користувачів і їхні дії в мережі.

Як повідомляють «Ведомости» з посиланням на учасників робочої групи при Мінкомзв’язку Росії, ці норми вводяться в рамках так званих антитерористичних поправок у законодавство.

Нові норми зобов’язують інтернет-компанії впродовж 6 місяців зберігати дані про своїх користувачів і на першу вимогу передавати уповноваженим органам, які ведуть оперативно-розшукову діяльність.

Судячи із написаного в регламенті ФСБ,  правоохоронним органам потрібна практично вся інформація про дії користувача в мережі. Це ідентифікатор користувача (логін), адреси електронної пошти (як основної, так і тієї, що використовується для переадресації), список його контактів, категорії контактів (друзі, підписники), кількість і обсяг отриманих і переданих користувачем повідомлень, усі зміни в акаунті й спроби його видалення. Також спецслужби цікавлять дані про те, коли і які саме сторінки соцмереж, інтернет-форумів, блогхостингів відвідують користувачі.

У ФСБ також будуть цікавитися назвами пристроїв, з яких виходить в інтернет користувач, і які програми і DNS-сервери при цьому використовує.

Спецслужбам також потрібна буде інформація про платні послуги, які користувачі купують в інтернет-компаній, включаючи суму та назву платіжної системи. На продаж товарів через інтернет ця норма не поширюється.

Між тим компанії не зобов’язані зберігати і ділитися змістом листування, постів, коментарів та інших повідомлень користувача.

Джерело:

Related Post