Інформація ДПІ для платників податків

ДПІ у Личаківському районі міста Львова Головного управління Міністерства доходів і зборів України інформує платників податків:

9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня вважається Міжнародним днем боротьби з корупцією. Він відзначається з 2003 року у зв’язку з рішенням Організації Об’єднаних Націй, за участі якої 1 грудня відбулося підписання політичної конвенції проти корупції.

Міжнародний день боротьби з корупцією — це привід звернути увагу всієї світової спільноти на необхідність відмови від корумпованості багатьох державних структур, яка завдає непоправної шкоди всьому національному й світовому добробуту.

ДПІ у Личаківському районі м. Львова популяризує брошуру Міністерства доходів і зборів України «Права та обов’язки платників податків та контролюючих органів», в якій надано детальний перелік прав та обов’язків платників податків та контролюючих органів. Для вирішення суперечливих питань Міністерство доходів і зборів України повідомляє телефон гарячої лінії (044)2840007, зателефонувавши на який платники податків можуть вирішити суперечливі питання.

Заява про відмову від сплати єдиного податку подається не пізніше ніж за 10 днів до початку нового кварталу

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області інформує: у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особа – платник єдиного податку подає заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).
До заяви включаються, зокрема, відомості про дату припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності.

Єдиний податок не сплачується з періоду, наступного за періодом, у якому подано відповідну заяву.

Тобто, єдиний податок не сплачується підприємцями:

— І та ІІ груп – з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому подану таку заяву;
— ІІІ та IV груп – з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому подано таку заяву.

Приведено у відповідність терміни подання річної фінансової звітності

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області інформує: Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2013 №820 внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. №419.

Відповідно до змін термін подання річної фінансової звітності органам, до сфери управління яких належать підприємства, та органам статистики переноситься з 9 лютого на 28 лютого наступного за звітним року. Тобто внесеними змінами приведено у відповідність терміни подання річної фінансової звітності до органів Міндоходів та органів управління підприємствами і органів статистики.

Водночас нагадуємо, що відповідно до пункту 46.2 Податкового кодексу України платники податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подають квартальну або річну фінансову звітність у терміни, встановлені для подання податкової декларації.

Таким чином, платники податку на прибуток, для яких базовим періодом є календарний квартал, фінансову звітність до органів Міндоходів подають протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу; платники, для яких базовим періодом є календарний рік та малі підприємства – відповідно протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року.

Діє новий порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області інформує: 26 листопада 2013 року набрав чинності новий Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затверджений наказом Міністерства доходів та зборів України від 10.10.2013 р. №567, у відповідності з яким, довідка видається відповідними органами Міндоходів за основним місцем податкового обліку платника податків безкоштовно на підставі отриманої заяви від платника податків.

Орган доходів і зборів визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків.

За наявності у платника податків податкового боргу органом доходів і зборів готується лист платнику податків (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, який надсилається на адресу платника податків.Форма довідки встановлена у додатку 1 до Порядку.

Строк видачі довідки або направлення відмови в її наданні — 5 робочих днів з дня отримання органом доходів і зборів заяви платника податків.

Довідка може бути видана як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Звітність з єдиного соціального внеску можна подавати в електронному вигляді

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області повідо-мляє, що платники єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування можуть подавати звітність з цього платежу до Міндоходів засобами електронного зв’язку.

Для платників податків, які мають бажання перейти на електронне подання звітності, Міндоходів розробило покрокову інструкцію, як отримати цифровий підпис, заповнити та передати звітність в електронному вигляді. Рекомендації розміщені за адресою: http://minrd.gov.ua/nove-pro-podatki—novini-/121116.html.

Щоб звітувати електронними засобами зв’язку, платнику податків слід здійснити такі кроки: отримати в будь-якому відділі реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки юридичної особи. Платник податків – фізична особа-підприємець може обмежитись одним ключем ЕЦП; укласти договір (в паперовому або електронному вигляді) з відповідним територіальним органом Міндоходів та надати посилені сертифікати відкритих ключів; скласти звіт будь-яким програмним забезпеченням, яке формує електронний файл у затвердженому форматі. Програмне забезпечення можна знайти: http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/povidomlennya-platnikam-pod/112820.html; накласти ЕЦП на складену електронну звітність, зашифрувати таку звітність та подати її на адресу територіальних органів Міндоходів засобами електронного зв’язку.

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua .

Своєчасно подайте звітність

ДПІ у Личаківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області нагадує, що 13 грудня останній день подання звіту про використаня РРО та книг обліку розрахун-кових операцій за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Також повідомляємо, що всі суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, або в безготівковій формі при продажу товарів, або наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та з 1 січня 2013 року подавати до органів Міндоходів електронну звітність з РРО.

25.11.2013 Наказом міністерства доходів і зборів України оновлено державний реєстр РРО. До оновленого переліку сертифікованих приладів увійшли 62 моделі касових апаратів, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі. В оновленому Реєстрі виключено старі моделі реєстраторів розрахункових операцій, які не передають звітність в електронній формі.

У разі не переобладнання старих моделей касових апаратів, що не відповідають сучасним вимогам, з 01.12.2013 року їх використання є незаконним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *