Які податкові зміни чекають українців у 2014 році

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

У 2014 році Міністерство доходів і зборів продовжить працювати над удосконаленням процедур адміністрування податків і зборів, а також над спрощенням звітності.

Про це розповів міністр доходів і зборів Олександр Клименко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми також будемо говорити про перенесення акценту на оподаткування споживання. Я вважаю, що вже починаючи з 2014 року у нас з’явиться можливість провести скорочення та оптимізацію структури податків за рахунок відмови від неефективних і тих, що себе не виправдали», — зазначив Клименко.

Так, за його словами, не виправдав себе збір за місця для парковки транспорту, надходження по якому в цьому році становлять всього 50 млн гривень. Також неефективним виявився туристичний збір, від якого місцеві бюджети отримали лише 33,9 млн гривень.

«Нам треба переглянути податки і відмовитися від тих, де витрати на адміністрування можна порівняти або вони навіть перевищують самі надходження», — наголосив міністр.

Клименко розповів, що пропонує у кардинальний спосіб вирішити проблему визначення митної вартості.

«Давайте дамо бізнесу можливість оформляти товари за тією ціною, яку він вважає справедливою. Але при цьому, якщо у нас виникають сумніви щодо адекватності заявленої митної вартості і ми виявляємо розбіжності на стадії пост-аудиту, то відповідальність брокерів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) буде значно жорсткішою, ніж зараз», — наголосив міністр.

«Наприклад, штраф у 10 разів збільшується. Тобто, суб’єкт ЗЕД бере на себе зобов’язання, ми йому довіряємо, але якщо він зловживає довірою — отримує штраф. Повинна бути відповідальність як міністерств , так і бізнесу. Все гранично чітко й зрозуміло», — додав Клименко, запевнивши, що мова йде про посилення відповідальності лише економічними методами.

«Треба створити таку систему, щоб бізнесу було невигідно мінімізувати свої зобов’язання перед бюджетом, оскільки завтра він отримає проблем набагато більше, і зекономлений ресурс не допоможе їх вирішити. Навіщо і до чого конфлікти і напруженість у наших відносинах з бізнес-структурами? Міністерству вони не потрібні», — резюмував Клименко.

Джерело:

Related Post