У Винниках та Брюховичах рубають ліс (ВІДЕО)

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

В охоронній зоні Львівщини знову вирубують дерева. У Винниках це роблять лісники, аргументуючи свої дії тим, що йдеться про старі насадження нікому не потрібні. А у Брюховичах дерева заважають будівництву нового котеджу.

Про це повідомили журналісти телепрограми «Огляд дня» на телеканалі ZIK.

Уже на початку Винниківського лісу видно зрубані дерева, а біля них добре втоптану дорогу. За словами місцевих, щодня вони бачать близько десяти вантажівок, які вивозять дерева. Щоправда, дереворуби пояснили: проводять офіційну санітарну вирубку і під пилу потрапляють лише промарковані хворі та старі дерева. А на чисто вирубаній галявині, швидше за все, проведуть нові насадження.

«Ця рубка класифікується як смугова. Вибирається у смузі весь деревостан, – пояснює директор ДП «Львівське лісове господарство» Юрій Синявський.

Та дерева рубають не лише у Винниках, а й у Брюховичах. Тут лише за один день під пилу потрапили десятки дубів, грабів та буків. Замість височезних дерев має вирости новий котедж. Та у дозволі на вирубку лісу, який підписав секретар Брюховеицької селищної ради жодного слова, скільки саме дерев має потрапити під пилу. Коментувати вирубку лісу представник забудовника відмовляється.

Тим часом місцеві депутати пригадують, за цей ласий шматок землі, 19 гектарів, у судах боровся не один охочий. За спогадами депутата Брюховицької селищної ради Степана Вовка, спочатку ділянку виділили під дитячо-спортивний комплекс.

Згодом цільове призначення цієї землі змінили під забудову. Львівські депутати екологічної комісії переконують: такі ліси, як у Брюховичах і Винниках, є цінними й охороняються законом.

«Ця зона відносилася до лісів І групи, тепер вони визначаються як для оздоровчого призначення. Це ліси, які мають найвищий рівень охорони», – зауважила депутат екологічної комісії Львівської міської ради Віра Лясковська.

Відтак, уже завтра міські депутати на черговій сесії Львівської обласної ради проситимуть своїх колег із області, щоб ті звернулися до Президента України із вимогою, розібратися із масовою вирубкою лісів на Львівщині.

Джерело: http://zik.ua/

Related Post