Рекорди вступної кампанії – 2012

фото: unian.ua

Кількість поданих заяв абітурієнтів про вступ до вишів з кожним роком то збільшується, то зменшується, та на відміну від минулого року, цьогоріч їх більше.

Як відомо, в 2011 році кількість таких заяв абітурієнтів становила понад 710 тисяч. Тоді найбільше заяв про вступ до ВНЗ подали до Національного університету ”Львівська політехніка”, на другому місці був Львівський національний університет імені Івана Франка, на третьому — Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Вступна кампанія – 2012, яка розпочалася 2 липня, «багата” на заяви абітурієнтів про вступ до ВНЗ. Станом на 18 липня загальна кількість поданих заяв становить 1 245 908 .

У першу п’ятірку найпопулярніших вишів увійшли: Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут”, Національний авіаційний університет, Національний університет «Львівська політехніка” та Львівський національний університет ім. І. Франка.

Перед початком вступної кампанії, Міністр освіти Дмитро Табачник порадив абітурієнтам користуватися електронною системою подавання документів. Бо, на думку Міністра освіти, така система «полегшить” їм життя тому, що не доведеться стояти в чергах, витрачати свій час та гроші. Як зазначив Дмитро Табачник, розробники електронної системи зробили її максимально простою в користуванні: якщо вступник ще не визначився з ВНЗ, у системі можна вибрати університет за місцем розташування, подивитися, які ВНЗ є у регіоні.

До речі, цю електронну систему вже вдосконалили і зробили зручнішою, адже врахували неточності, які були минулого року.

Також варто зазначити, що цій системі вже довіряють, адже наразі в електронній формі надіслано до ВНЗ 161 598 заяв. А в загальному системою «Електронної заяви для участі у конкурсному відборі до ВНЗ України” вже скористалися 50 723 особи. Проте є й такі люди, які вважають, що не варто подавати документи в електронній системі.

Та як краще – невідомо. З одного боку, електронна система дійсно полегшує процес подання документів, заощаджує сили абітурієнтів та їхніх батьків. З іншого боку, у такій системі бувають різні збої: інколи дані про абітурієнта можуть «не дійти” до цієї системи, не зафіксуватися у ній.

Ми, звичайно, можемо робити власні висновки з тих випадків, які вже трапилися впродовж вступної кампанії, проте найкращим варіантом буде послухати думки людей, які розуміються у цій справі краще, ніж звичайні люди.

Отож, народний депутат, член парламентського комітету з питань науки і освіти, голова підкомітету з питань гуманітарної освіти, науки та інформатизації Олесь Доній вважає, що така система є цілком нормальною, бо існує у багатьох розвинених країнах. Проте, Олесь Доній додає, що для того, щоб українці не боялися цього нововведення, потрібен час та злагоджена робота системи, яка приймає заявки, надійний захист персональних даних.

А на думку Олександра Дем’янчука, доцента кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія”, кандидата фізико-математичних наук, ця система мала збої і раніше через те, що потребувала додаткового опрацювання. ”Батьки абітурієнтів звикли, що потрібно принести самим документи та отримати розписку. Та навіть, якщо й вони хотіли б користуватися електронною системою, не можуть цього робити через невміння нею користуватися. Адже, в основному лише жителі великих міст можуть собі дозволити подання документів через електронну систему. Крім цього, надійність нашої системи не стовідсоткова” , — додає Олександр Дем’янчук.

Отож, вибір, звичайно, за абітурієнтами та їхніми батьками. Але не варто все-таки забувати, що, якщо дані в електронній системі загубляться, абітурієнт може втратити один рік, адже для прояснення ситуації потрібен час!

Наразі варто розповісти й про результати цьогорічної вступної кампанії. Як зазначає заступник директора департаменту вищої освіти МОНМСУ Микола Фоменко, абітурієнти, які бажають здобути вищу освіту, є дуже активними. За його словами, вступна кампанія — 2012 вже стала рекордною, якщо її порівнювати з минулорічними вступними кампаніями за кількістю поданих заяв.

Також поза увагою не можна залишити й відомості про зміни щодо конкурсного балу вступника, який цього року, так, як і минулого включає в себе суму балів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу документа (додатка до атестата) про повну загальну середню освіту, проте мінімальний бал з профільних предметів не може бути нижчий, ніж 140 балів, а з непрофільних – 124. До речі, минулого року мінімальний бал з профільних предметів був 124 бали.

Тішить той факт, що охочих здобувати освіту цього року побільшало, проте вступити через це буде важче — боротьба буде сильніша. Крім цього, процес вступу до вишів ускладнює й те, що сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти дійсні для участі у конкурсному відборі, починаючи з 2008 р., а це означає, що кількість потенційних абітурієнтів є набагато більшою, аніж кількість зареєстрованих на ЗНО-2012.

 Юліана Казімова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *