Владика Кирило і далі мріє про «єдиний народ» — Стаття — Публікації

Publ
Главный редактор Vinnikiplus

Три з половиною години «головна телекнопка» України – Перший національний канал – транслювала у середу Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси за участю Патріарха Московського і всія Русі Кирила.

Таку увагу до московського владики називають безпрецедентною. Опозиція вимагає від влади пояснити, хто дав команду за державний кошт висвітлювати захід за участю чужоземця.

Під час церковного обряду Кирило не обминув тем політичних. У його виступі вчувалися нотки агітатора. У своїй проповіді він вкотре завуальовано висловив жаль щодо того, що країни колишнього СРСР «розбіглися по національних квартирах». Глава Російської православної церкви закликав віруючих пам’ятати, що «історичні трагедії, пережиті єдиним народом Святої Русі в недавній час, були Божим покаранням – Бог відвернувся від людей». За його словами, «якщо ми забудемо недавню історію, через яку пройшов наш народ, то знову, як кажуть у прислів’ї, наступимо на ті ж граблі. Але в нинішніх умовах наслідки можуть бути набагато страшніші».

Під «єдиним народом» Кирило, очевидно, мав на увазі те, що в СРСР називали «історичною спільністю людей – радянським народом». А між рядками слів Кирила можна прочитати лякливе пророцтво: якщо ви, українці, і далі будете окремо від нас – до добра це не приведе…

Під час перебування в Одесі московський владика мешкає у патріаршій резиденції при Успенському монастирі, де в радянський час відпочивали московські патріархи. У келію, де відпочиває Кирило, за його вказівкою підключили Інтернет.

Іван Терен

Винники Plus за матеріалами: wz.lviv.ua  gdb.rferl.org

Related Post