Гжегож Громадський: «Україна для поляків важливіше Росії» — Стаття — Публікації

Publ
Главный редактор Vinnikiplus

Новий президент Польщі Броніслав Коморовський «максимально відкритий» для співпраці з Україною, проте відносини двох країн будуть більше залежати від позиції президента України Віктора Януковича, відзначає польський аналітик Гжегож Громадський.

Експерт зазначив, що з обранням Коморовського, який був кандидатом від правлячої партії «Громадянська платформа», конфлікти між президентом і урядом, які були під час президентства загиблого Леха Качиньського, припиняться. В Україні після президентських виборів склалася аналогічна ситуація — одна політична сила отримала практично повну владу в країні, що дає підстави для більш ефективного співробітництва.

«Але це не означає, що відносини будуть кращими. Для мене є ключовим питанням, якою буде офіційна польська реакція на події в Україні», — сказав Громадський.

Він назвав «неприйнятними» для поляків і всіх європейців факти затримання представників неурядових організацій, як це сталося з керівником фонду Конрада Аденауера Ніко Лaнге.

На думку польського аналітика, Польща не буде відкрито критикувати Україну в разі повторення подібних інцидентів, а буде виносити ці питання на рівень Євросоюзу.

Експерт також висловив переконання, що Польща не відмовиться від підтримки України, навіть заради поліпшення відносин з Росією.

«Це, як мені здається, неможливо, оскільки Україна для Польщі завжди буде важлива. Це не кон’юнктурна справа», — підкреслив Гжегож Громадський.

Винники Plus за матеріалами УНІАН

Related Post